witaj szkoło 2018_Obszar roboczy 1

Lato mija zdecydowanie za szybko…

a wygrzewanie się na słońcu będziemy wspominać przez nabliższych 10 miesięcy, zanim znowu zawitają kolejne wakacje…

Gotowi na nowy rok szkolny?

U nas zmiany… zmiana miasta, zmiana przedszkola, zmiana otoczenia, stres zjada mnie przeokrutnie, co to będzie…?

Dawno nie kompletowałam wyprawki, moja córka spędziła 2 lata w prywatnej małej placówce, teraz idzie do państwowego przedszkola w dużym mieście, o ile okresy wakacyjne tam nie nie dotyczyły to tu wpadniemy w ustawowy wir i tok pracy roku szkolnego. Na początek trzeba skompletować podstawową wyprawkę składającą się z 4 elemetów:

 

1. Kapcie

Moją małą obesesją są kapcie… w końcu mała stopka przebywać w nich będzie okołu 8 godzin dziennie, więc na byle jakość nie ma tu  miejsca, w tym roku po raz kolejny zdecydowałam kupić wtrzymałe i zdrowe kapcie firmy SuperFit , jest to firma europejska specjalizująca się w produkcji bucików dziecięcych. 98% ankietowanych pediatrów i ortopedów przyznało bucikom Superfit najwyższą notę. Buty te są bardzo komfortowe i zostały zaprojektowe we współpracy z lekarzami specjalistami. Dobrze dopasują się do stopy dziecka dzięki wygodnym napiętkom, podeszwie, wkładce i wypełnieniu z oddychającego materiału.

2. Podpisany worek

U  nas zostaje stary worek, który już stracił literkę w ostatnim roku… ze strony PODPISANE.pl  , choć oczywiście były marzenia o nowym różowym worku .

QtHCd33fRUma1H3e5Uws1A_thumb_d0

3. Pasta do zębów i szczoteczka

W domu używamy szczoteczek elektrycznych firmy Oral-B, a Mimi uwielbia swoją szczoteczkę z Krainą Lodu, do przedszkola weźmie klasyczną szczoteczkę dla dzieci oraz pastę z fluorem, by szorować swoje mleczaki.

4. Komplet bielizny na ewentualne przebranie

Tu nic nadzwyczajnego nie wymyślę, podpisany woreczek naklejką z podpisane.pl wrzuciłam do worka, a w nim majteczki, skarpetki, legginsy i koszulka na ewentualne przebranie.

fFnNZbZpTCylM3Sa0kb2qg_thumb_d1

Zapewne czeka nas jeszcze zakup bucików przejściowych… bo mamy tylko sandały, adidasy i 5 par botków… a przydałby się jeszcze buty na pogodę pod tytułem „jeszcze ciepła a już trochę chłodno” … w tej kwestii niezastąpione są buty Mrugała .