www.pracowniabajkowo.pl-3

Jedz lokalnie. Jedz sezonowo. Ekologicznie i zdrowo. Takie hasła towarzyszą nam na codzień gdy dbany co je nasza rodzina i my sami.

Z dzieciństwa pamiętam codzienne lub prawie codzienne wyprawy na ogódek działkowy. Rodzina po pracy i szkole, pakowała się w tramwaj z koszykiem ze szklaną butelką wody Staropolanki i drożdżówkami, aby uprawiać kawałek 'własnego’ ogródka, zbierać sezonowe warzywa i owoce. A wieczorami matki i babcie je pakowały do słoików robiąc zapasy na długie zimowe dni… Czasy były inne, w sklepach rarytasem była oranżada (oczywiście z punktu widzenia kilkulatki bo dorośli mieli inne priorytety ). Jadło się sezonowo. Było się bliżej natury, a bułki kupowało się w piekarni a nie w markecie. Teraz mamy wybór. Możemy decydować czy jemy przetworzoną żywność czy produkty naturalne (a przynajmniej mamy nadzieję, że to co jemy jest naturalne).

Rok temu odkryłam Lokalnego Rolnika, inicjatywę skupiającą lokalnych wytwórców żywności dostarczających ją do małych grup. W prosty sposób mamy dostęp do sezonowych, lokalnych produktów. Zdrowo, ekologicznie, naturalnie. Więcej dowiecie się na stronie https://lokalnyrolnik.pl . Sprawdź czy w Twojej okolicy jest punkt odbioru towaru.

Ale zanim zrobicie zapasy zdrowej żywności , zostawiam Was z ilustracją przedstawiającą owoce i warzywa podczas pór roku.

4poryrokujpgmm